Partizan pobedio Rad, priče i krizu!

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad sa 3:1 pred praznim tribinama stadiona u Humskoj.

S jedne strane borba za veliki povratak i samopouzdanje, s druge strane borba za opstanak. Zvuči neverovatno, ali crno-beli na svom stadionu nisu pobedili u prvenstvenoj utakmici još od 22. oktobra prošle godine!

Partizan je došao do vođstva u 17. minutu. Volkov je faulirao Ožegovića, crno-beli dobili slobodan udarac, a precizan je u svom stilu bio Tošić prebacivši živi zid za 1:0. Imali su domaći još jednu sjajnu šansu, ali je bek Miletić pogodio prečku u 25. minutu. Izjednačenje donosi Volkov golom sa bele tačke u 40. minutu, pošto je Ostojić skrivio penal nad Lutovcem.

,,Izašli smo iz šok-sobe, sada smo na odeljenju, treba ići postepeno. Mislim da smo danas zaista odrigrali dobru utakmicu 90 minuta, stvorili smo dosta dobrih šansi. To je pravi put izlaska iz krize“, metaforički je rekao Đukić nakon meča.

U drugom poluvremenu Partizan je još više pojačao i potpuno preuzeo kontrolu meča. Imali su dosta šansi iz velikog broja prekida – kornera i slobodnih udaraca. U 70. minutu korner izvodi Janković, a u šesnaestercu Rada najbolje se snalazi Zdjelar postavivši nogu za 2:1, svojim novim golom u crno-belom dresu. Rad je možda najozbiljniju šansu na meču imao u 82. minutu kada je Ajković šutirao, ali dobro reagovao Stojković. Konačnih 3:1 postavio je Tavamba golom u 89. minutu. Saša Ilić, koji je odigrao ceo meč posle dosta vremena, pronašao je Tavambu, ovaj se sjajno okrenuo i pogodio mrežu.

Zoran Milinković je čestitao Partizanu istakavši da su imali više šansi, a da Rad nije uspeo da iskoristi trenutak kada je izjednačio da uđe u bolji ritam igre: ,,Meni je ova utakmica pomogla da sagledam neke stvari još više, kratko sam u klubu. Moram da ih podržim iako su danas izgubili, ali moramo da nastavimo žestoko da radimo kako bismo ostvarili svoj cilj.“

Injekcija koja je i te kako trebala i Miroslavu Đukiću i celom timu. A Zoran Milinković nakon odličnog debija na klupi Rada i pobede nad Borcem sa 5:0, beleži i svoj prvi poraz od upravo svog bivšeg kluba.

U narednom kolu Partizan gostuje Čukaričkom, a Rad čeka Javor. Oba meča se igraju u nedelju.