Milan pobedio Romu na Olimpiku! (VIDEO)

Fudbaleri Milana pobedili su večeras Romu na Olimpiku rezultatom 2:0 (0:0). Strelci za „Rosonere“ bili su Kutrone u 48. minutu i Kalabria u 74. min.

U okviru 26. kola Serije A, Milanezi su boljom igrom zasluženo slavili u Rimu i tako im se približili na tabele sa zaostatkom od 6 bodova. Roma je petoplasirani tim Serije A i ima 50 bodoova. Prvo poluvreme proteklo je bez većih šansi, pokušavali si i jedni i drugi udarcem iz daljine ali bez veće opasnosti da ugroze gol. U drugom delu posle tri minuta igre, Kutrone dovodi „Rosonere“ u vođstvo na asistenciju Suse. Posle primljenog gola otvorila se Roma i stvorila par šansi, a to je iskoristio Milan za kontranapade i u 74. minutu Kalabria postavlja konačnih 2:0, na asistenciju Kalinića. Ovo je Gatuzova treća uzastopna pobeda u Ligi, i može se reći da je dolaskom legendardnog fudbalera na klupu Milana ekipa popravila formu. Roma ostaje da se bori za mesto koje vodi u Ligi Šampiona, sada su prvi ispod crte.